reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Supertex Komponenty | 23 marca 2011

Sterownik LED chroniący diody

W pogoni za mocą i wysoką sprawnością często zapomina się o zabezpieczaniu tych elementów, którymi chcemy sterować, by osiągnąć maksymalną wydajność. Projektanci tych układów wychodzą często z założenia, że połączenia będą poprawne.
A co, jeśli jakiś projektant bądź monter popełni błąd i źle wepnie diodę? Co, jeśli nastąpi przypadkowe zwarcie? Sterowniki często nie najlepiej sobie radzą z takimi sytuacjami. Jednakże nowy sterownik od firmy Supertex Inc oprócz sterowania diodami LED, zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa dla diod.

Nowy sterownik, o nazwie HV9860, został zoptymalizowany do sterowania diodami LED nie tylko białymi, stosowanych w lampach czy podświetleniu ekranów, ale z powodzeniem radzi sobie z diodami trójkolorowymi RGB, które mogą być umieszczone w podobnych miejscach jak te białe. Sterowniki wyposażono w zaawansowany system kontroli prądu chwilowego, szczególnie takie o szybkim wzroście, jaki pojawia się w przypadku zwarć. I przed ochroną przed takimi zdarzeniami ma chronić przede wszystkim.

Oprócz tego zainstalowano w nim półprzewodnikowy wzmacniacz do lepszej kontroli prądu wyjściowego. Układ ma chronić także przed złym podłączeniem, zabezpieczając tym samym diody przed uszkodzeniem. Zgodny jest w normą RoHS, dostępny w obudowie SOIC i z 16 wyprowadzeniami.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1