reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© New Scale Technologies Komponenty | 22 marca 2011

Nowe, bardzo dokładne moduły do sterowania soczewkami

Produkcja nowych kamer do diagnostyki obrazu ma się rozpocząć w czerwcu tego roku. Dwie firmy połączyły swoje siły, by stworzyć wydajne i efektywne kamery obsługujące interfejs USB.
Mowa tu o firmach Imaging Diagnostic dostarczających rozwiązania do przetwarzania obrazu, takie jak matryce oraz o firmie New Scale Technologies dostarczającej omawiany, miniaturowy moduł ogniskujący M3-F do zastosowania w nowoczesnych kamerach Camelot USB. Moduł ten to kompletny system sterujący soczewkami za pomocą mechanizmów piezoelektrycznych.

Oprócz systemu ruchowego nowy moduł zawiera w sobie także dokładny układ pozycjonujący powiązany z dokładnym czujnikiem oraz sterownik mikroprocesorowy. Wszystko to zintegrowane w niewielkim małym opakowaniu, który ma w pełni współgrać z systemem wizyjnym. Całość ma tworzyć nowoczesną kamerę miniaturową.

Zastosowany układ ruchu to piezoelektryczne mikro silniki SQUIGGLE. Dokładność pozycjonowania soczewek jest bardzo duża i wynosi pół mikrona, tysiące razy mniej niż grubość ludzkiego włosa. Moduł ma być zasilany z napięcia 3.3V. Zapewnia to dokładny, wyraźny obraz oraz precyzyjne ustawianie ostrości na wybranych obiektach. Całość zawiera w sobie wysoko wydajny mikroprocesor DSP taktowany z dużą częstotliwością, umożliwiając transfer danych poprzez interfejs USB z matrycy 5 Mpx.

Nowy moduł ma się świetnie nadawać do takich zastosowań jak systemy wizyjne w maszynach, także produkcyjnych, diagnostyka medyczna oraz urządzenia biometryczne, używane coraz chętniej w systemach kontroli dostępu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2