reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Illinois Capacitor Komponenty | 22 marca 2011

Superkondensatory wielkości monety

Ich celem ma być zapewnienie podtrzymaniu napięcia w elementach pamięciowych w przypadku przerw w dostawie energii do układów.
Firma Illinois Capacitor zaprezentowała swój najnowszy produkt, jakim są superkondensatory o wielkości monety, podobne do popularnych baterii litowych o tym samym zastosowaniu. Kondensatory takie z natury są bardziej wytrzymałe i żywotniejsze niż baterie, a czas na ich ładowanie jest również o wiele krótszy niż akumulatorów. Ich zastosowaniem ma być wspomaganie zasilania, mają podtrzymywać napięcie, zapewniając zasilanie w przypadku utraty napięcia z głównego źródła (np. zanik napięcia w sieci).

Nowe superkondensatory mają mieć pojemności w zakresie od 0.15 F do 8 F i pracować przy napięciu zasilania do 5.5 V prądu stałego (DC). Dostępne są wprawdzie podobne już komponenty, jednakże te nowe mają 5 razy większą pojemność, niż inne elementy tego typu. Znaleźć mogą zastosowanie w takich urządzeniach jak systemy automatyki, inteligentne mierniki i czujniki oraz cały szereg układów mikroprocesorowych.

Ich wymiary to około 4.5 mm na 6.8 mm. Montowane mogą być w różnych konfiguracjach: pionowych, poziomych. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością na wilgotność, wynoszącą nawet 95%. Nowe kondensatory spełniają normę IEC 62391 oraz RoHS.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1