reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AW Komponenty | 21 marca 2011

Nowa seria nieulotnych przetworników DAC

Nowe przetworniki cyfrowo-analogowe przedstawiła firma Microchip. Są to układy z pojedynczym kanałem o bardzo małym zużyciu energii pamiętające przetwarzane napięcia.
Microchip Technologies przedstawiła nową serię przetworników cyfrowo-analogowych (DAC) dostępną w swojej ofercie: MCP47X6. Przetworniki pobierają niewielkie ilości energii potrzebnej do pracy (210uA) i pojedynczy kanał przetwarzający. Dostępne są trzy różne rodzaje stopni napięcia: 8, 10 i 12 bitowe. Komunikacja cyfrowa odbywa się po interfejsie I2C.

Ciekawym jest fakt zastosowania w układzie pamięci EEPROM, dzięki czemu w przypadku zaniku lub przerwy w przesyłaniu danych, napięcie wyjściowe pozostaje na poziomie ustalonym w ostatnim przetwarzaniu. Jest to właśnie tak zwana 'nie ulotność'.

Układy mają wymiary 2 mm na 2 mm o dostępne są w obudowach DFN oraz w 6 pinowej obudowie SOT-23. Zastosowanie może być typowe, od przenośnych urządzeń multimedialnych, po telefony, bezprzewodowe systemy łączności, do systemów sterowania silnikami, pomiary przepływu, kontrolę temperatury i światła. Ceny wahają się od 0.50 dolara do 0.69 dolara za sztukę przy zamówieniach w ilości 10 000.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1