reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 15 grudnia 2008

Infineon ma wspomóc Qimonda kwotą 50 mln euro

Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji prasowych, niemiecki producent chipów Infineon ma wspomóc swoją spółkę zależną Qimonda kwotą 50 mln euro.
W niemieckim wydaniu magazynu Focus można przeczytać: ‘Qimonda posiada przewagę technologiczną, doskonałych fachowców, a jej zakład produkcyjny w Dreźnie jest doskonale wkomponowany w sieć instytucji badawczo-rozwojowych’. Minister Pracy i Gospodarki Saksonii, Thomas Jurk, wyraził optymizm w kwestii znalezienia wyjścia z trudnej sytuacji firmy Quimonda, wspólnie z Infineon. Przeprowadzono badania rynkowe, finansowane przez rząd Saksonii, które wskazały na dobre perspektywy dla producenta chipów. Qimonda to europejski lider wysokozaawansowanych chipów. Możliwym rozwiązaniem jest częściowe przejęcie własności przez rząd Saksonii.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1