reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AW Komponenty | 18 marca 2011

Pompa ładunku upraszcza sterowanie LEDami

Nowy układ AL3157, to podwójna pompa ładunku mająca na celu usprawnić sterowanie diodami LED, poprawiając parametry konwersji napięciowej. Układ poradzi sobie nie tylko ze zwykłym zaświecaniem diod, ale także z generowaniem silnych, chwilowych, kontrolowanych błysków.
Oprócz zwykłego świecenia diod, jak w większości urządzeń czy latarek, nowy układ ma radzić sobie z odpowiednim sterowaniem diod w takich zastosowaniach jak podświetlenie ekranu (różne stopnie jasności wymagają różnego napięcia i prądu, podawanego najczęściej jako impulsy), a także do sterowania lamp błyskowych w nowoczesnych aparatach fotograficznych.

Nowy układ, AL3157, dostarczany jest przez firmę Diodes Incorporated. Do swojej pracy, układ z zewnętrznych komponentów wymaga jedynie 3 kondensatorów, w których to ładunek ma się gromadzić. Zasada pompy ładunku opiera się właśnie na wykorzystaniu kondensatorów, przy podwyższaniu bądź obniżaniu napięcia, by prąd i napięcie były lepszej jakości. Wymiary kostki wynoszą 3 mm na 3mm, a ona sama dostępna jest w obudowie DFN, o 12 wyprowadzeniach.

Układ świetnie nadawać się ma do zastosowania w urządzeniach zasilanych bateryjnie. Do pracy wymaga napięcia w zakresie od 2.7V do 5.5V, posiada przy tym trzy kanały wyjściowe, każdy dający maksymalny prąd (ograniczony) 30mA, do zastosowania w podświetleniu ekranów bądź podobnych zastosowaniach oraz jeden, oddzielny, do sterowania lampami błyskowymi o maksymalnym prądzie wyładowania 210mA. Poprawienie żywotności baterii ma wynikać z wysokiej sprawności układu, sięgającej 93%.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2