reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon Komponenty | 17 marca 2011

Rodzina CanPAK od Infineon'a powiększa się

Firma wykonała swoje tranzystory mocy MOSFET na średni zakres mocy. Nowa konstrukcja umożliwia efektywniejsze chłodzenie, co z pewnością przełoży się na wydajność pracy.
OptiMOS, bo o tych tranzystorach mowa, pochodzą od firmy Infineon i należą do rodziny produktów CanPAK. Innowacyjność polega na zmetalizowaniu konstrukcji tranzystora, dzięki czemu polepsza się przewodność cieplna, co w połączeniu z odpowiednim radiatorem umożliwi efektywniejsze chłodzenie.

Im tranzystor chłodniejszy, tym lepsze są jego parametry przewodzące i mniejsze ryzyko uszkodzeń na poziomie molekularnym, które dość szybko przekształcają się w poważniejsze, w sposób lawinowy, całkowicie niszcząc komponent. Rezystancja termiczna jest bardzo mała i wynosi 1.5K/W (1.5 kelwina na wat, co odpowiada 1.5 stopniom Celsjusza). Tradycyjne konstrukcje tranzystorów mają rezystancję termiczną wynoszącą średnio 55K/W. Jak więc widać, różnica jest spora.

Poprawa wydajności działania tranzystorów OptiMOS wynika także ze zmniejszenia rezystancji Dren-Źródło (R_DS). W zależności od modelu wynosić ma od 2.8 do 28 mΩ. Dzięki obniżeniu ładowania bramki tranzystora sprawiono, że powstają mniejsze straty także w układach zasilających sterowniki takich tranzystorów. OptiMOS pracować mają na napięciach 60V-150V.

CanPAK wykorzystuje technologię DirectFET należącą do International Rectifier.
Produkcję planuje się rozpocząć w kwietniu tego roku. Koszty wynosić mają 0.40 dolara za sztukę przy zamówieniach 10 000 komponentów.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1