reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 15 marca 2011

Kontroler VSAT ze wzmocnieniem

Firma TriQuint zaprezentowała swój nowy produkt, którym jest wzmacniacz ze sterownikiem o sporym wzmocnieniu do zastosowań technologii VSAT. Czyżby odrodzenie?
Technologię VSAT opracowano w latach 80 w Stanach Zjednoczonych. Wykorzystuje się ją do przekazywania sygnału cyfrowego za pośrednictwem satelity, najczęściej sygnału telewizyjnego. Zaletą tego rozwiązania jest jego ekonomiczność, koszty przekazu są niewielkie, a można za pomocą jednej stacji przekaźnikowej obsłużyć tysiące użytkowników.

Firma TriQuint zaprezentowała układ TGA2524-SM. Jest to sterownik wzmacniacza oferujący wzmocnienie sygnału na poziomie +26 dBm mocy wyjściowej. Według firmy, układ jest na tyle kompaktowy, że nie wymaga dodatkowych komponentów dla osiągnięcia wzmocnienia 23dB i wyjściu +37dBm w ustawieniu trój-rzędowym.

Dostępny w obudowie QFN o wymiarach 3mm na 3mm. Świetnie nadaje się do zastosowań, gdzie wymagane jest liniowe wzmocnienie. Oferuje nową jakość dla sygnału VSAT. Do pracy wymaga jedynie napięcia 5V i prądu 320mA. Jest to o około 35% mniej niż obecne rozwiązania na rynku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2