reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Vishay Komponenty | 14 marca 2011

Miniaturowe, cienkie i dokładne termistory

Nowe, o niewielkim przekroju, termistory typu NTC zaprezentowała firma Vishay. Są nie tylko dokładne, ale i szybkie, co z pewnością wyróżni je na rynku.
Nowe termistory o nazwie NTCALUG03  zaprezentowała firma Vishay. Charakteryzują się niewielkimi wymiarami. Mają niewielki przekrój, a punkt montowania ma 5.5 mm średnicy. Mocowanie odbywa się za pomocą śrub M2.

Są to termistory o negatywnym współczynniku temperaturowym (NTC). Mierzą temperaturę w zakresie od -40 do 125 stopni Celsjusza. Wykonano je z niklu pokrytego srebrem, dzięki czemu osiągnięto niski gradient temperaturowy, poniżej 5%, co przekłada się na wysoką dokładność pomiaru. Ich istotną cechą jest także szybki czas reakcji, poniżej 4s, co pozwoli na zagęszczenie pomiarów.

Dzięki temu urządzenia współpracujące z tym komponentem będą w stanie zareagować szybciej na nagły, niebezpieczny, wzrost (bądź spadek) temperatury. Zastosowaniem, prócz branży typowo przemysłowej, mają być systemy grzewcze, energoelektronika, urządzenia pomiarowe, w tym mierniki testujące przewodność cieplną, a także do użytku domowego, by kontrolować temperaturę w pomieszczeniach. Dostępne są następujące rezystancje bazowe: 10kΩ, 12kΩ, 47kΩ.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2