reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Murata Komponenty | 14 marca 2011

Mikro przetwornice DC/DC

Podobnie jak inne układy tego typu, tutaj również mamy chipset wykonany pod urządzenia przenośne zasilane z akumulatorów litowych. Ten jednak jest niesamowicie mały.
Ma wymiary 2 mm na 2.5 mm. Można to porównać z dwoma rezystorami SMD ułożonymi obok siebie. To bardzo niewiele i oszczędza sporo miejsca. Nowa seria LXDC2HL to miniaturowe przetwornice obniżające dostosowane do urządzeń przenośnych zasilanych z akumulatorów litowych (Li-Ion, Li-Poly). Wyprodukowany przez firmę Murata.

Charakteryzuje się niskimi szumami na wyjściu. Osiągnięto to nowym, wielowarstowym, podłożem ferrytowym, nową technologią firmy. Ponadto połączenia pomiędzy istotnymi elementami wewnątrz układu, są bliskie zeru, co również pozwala zredukować poziom szumów.

Układ oferuje 7 różnych napięć wyjściowych, zależnie od wybranego modelu z serii. Dostępne są następujące poziomy napięć wyjściowych: 1.2V, 1.35V, 1.5V, 1.8V (o obciążalności prądowej 600mA), 2.5V (500mA), 3.0V (400mA), 3.3V (300mA). Typowa wydajność wynosi około 88%, dla wyjścia 2.5V. Jest to niewiele, ale jak to mówią: „coś za coś”. W tym przypadku bardzo nieduża powierzchnia i niskie szumy kosztem spadkiem sprawności. Częstotliwość przełączania wewnętrznych kluczy wynosi 3MHz.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1