reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Adam Wesołowski Komponenty | 11 marca 2011

Kontroler PWM do zasilaczy

Nowe układy kontrolerów PWM, o dwóch różnych częstotliwościach pracy, są zoptymalizowane do sterowania kluczami energoelektronicznymi w zasilaczach powszechnego użytku.
Mowa tu o zasilaniu urządzeń takich jak notebooki, monitory LCD, drukarki, skanery i tego typu sprzętów. Są to więc urządzenia o średnich mocach, 50W, do około 200W.

Układy NCP1234 i NCP1236 są wyspecjalizowanymi sterownikami PWM do pracy z zasilaczami dla wspomnianych wyżej urządzeń. Układy dostępne w obudowie typu SOIC-7. Wymagają niewiele miejsca dla siebie, jak i elementów zewnętrznych. Sam układ NCP1236 zawiera w sobie specjalne układy kompensujące, wspomagające sprawną pracę, bez wzrostu strat czy większej ilości elementów.

Nowa dynamiczna technologia samo zasilania tych układów pozwala im na bezpośrednie podłączenie się pod linię zasilającą. Nie ma także potrzeby korzystania z dodatkowych rezystorów. Układy różnią się częstotliwościami, na jakich operują: 65 lub 100kHz.

Cena to około 35 centów amerykańskich za sztukę, przy zamówieniach około 10 tys. sztuk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1