reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Adam Wesołowski Komponenty | 11 marca 2011

Rezystory SMD na wysokie napięcia

Jak do tej pory rezystory SMD wykorzystywane były w układach elektronicznych na bardzo małe napięcia, zwykle nie przekraczające kilkunastu-kilkudziesięciu woltów. Nowe rezystory mogą wytrzymać znacznie większe, kilkuset razy większe napięcia.
Nowe wytrzymałe rezystory od firmy International Manufacturing Services, Inc. (IMS), dostępne są w rozmiarach określonych jako 0402-2512. Nowa seria HVI oferowana jest w szerokiej gamie wartości, do 1GΩ i tolerancją na poziomie 1%.

Rezystory są bardzo wytrzymałe. Potrafią wytrzymać 3kV napięcia podawanego ciągle, oraz do 4kV przy przeciążeniach. Nadawać się mogą także do urządzeń zasilanych bezpośrednio z sieci 230V napięcia przemiennego.

Firma planuje wykorzystanie swoich nowych rezystorów w takich urządzeniach jak konwertery energii (różnego rodzaju zasilacze), defibrylatory, mierniki energetyczne, czujniki i inne.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2