reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Adam Wesołowski Komponenty | 10 marca 2011

Interfejs optyczny 40Gb/s – internet światłowodowy za pomocą FPGA

Dwie firmy, Xilix i Avago, rozszerzają swoją ofertę związaną z sieciami światłowodowymi przesyłającymi dane z prędkością 40Gb/s. Wszystko w układzie FPGA.
Internetowe sieci optyczne Ethernet są przyszłością. Obecnie powoli odchodzi się od konwencjonalnych metod opierających się na przesyłaniu danych po liniach kablowych. Te generują spore straty prądowe i napięciowe. Poza tym, że sieci światłowodowe generują mniejsze straty, oferują lepsze transfery i dużo mniejsze zakłócenia.

Firmy Xilix i Avago Technologies zakończyły pracę nad wspólnym projektem, jakim stały się nowe układy. Układy FPGA Virtex-6 HXT oraz nadajniki Avago SFP+ i QSFP+ mają ze sobą współpracować. Efektem tego stał się układ FPGA z interfejsem optycznym. Można przesyłać dane na odległość do 300m z prędkością 10Gb/s.

Podobnie jak w przypadku układu SFP+, zadowalające rezultaty osiągnięto, wykorzystując jako nadajnik układ QSFP+. Transfer wynosił oczekiwane 40Gb/s, jednakże na nieco krótszym dystansie. Firma Avago już wypuściła na rynek swoje nowe układy nadawcze.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1