reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Bosch Komponenty | 09 marca 2011

Rynek czujników i MEMS osiągnie 11.1 <em>mld</em> USD w 2011

Rok 2009 był trudny dla wielu producentów MEMS, ale rok 2010 znacznie ożywił rynek.
W 2011 r. globalna sprzedaż czujników i MEMS wyniesie 11.1 mld USD, przy dostawach na poziomie 9.6 mld sztuk. W ciągu najbliższych pięciu lat sprzedaż i dostawy będą rosły o ok. 12% rocznie, donosi Electronics.ca Publications. Tymczasem średnia cena sprzedaży wzrośnie nieznacznie, osiągając 1.15 USD w 2011 r. i 1,18 USD w roku 2016.

MEMS wychodzi z kryzysu szybciej niż inne segmenty rynku. Wynika to z rosnącej liczby producentów tego typu komponentów, którzy uruchomili wewnętrzne produkcje MEMS, a także ze wzrostu ilości zleceń produkcji MEMS na zewnątrz. Ze względu na gwałtowny wzrost popytu, dotychczasowi producenci MEMS są nadal bardzo aktywni, a dodatkowo wzrost rynku przyczynił się również do przyciągnięcia nowych graczy. Rynek MEMS i czujników będzie się rozwijał równomiernie przez najbliższe kilka lat, w związku z tym, że producenci OEM opracowali nowe sposoby integracji urządzeń MEMS z istniejącymi systemami.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1