reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 07 marca 2011

Pamięci MRAM dla samochodów

Zaprezentowane przez firmę Everspin, pamięci MRAM, mają stać się jednym z kluczowych elementów w elektronicznych układach sterowania w samochodach.
Nowe pamięci MRAM, o nazwie AEC-Q100, zaprezentowała firma Everspin. Producent planuje wprowadzenie swoich pamięci do rozwiązań z branży motoryzacyjnej. Pracują one w poszerzonym zakresie temperatur, co znaczy, że nie zaszkodzi im mróz, ani spore upały, a także wysokie temperatury wynikające z samej pracy silnika spalinowego.

Dostępne są dwie wersje, z różnymi prędkościami przesyłania danych po interfejsie szeregowym: 8x i 16x. Całość pracuje na napięciu 3.3V. Zoptymalizowano go pod kątem wysokiej żywotności. Czas odczytu i zapisu ma wynosić 35ns.

Co więcej, układ jest kompatybilny z układami czasowymi SRAM, dzięki czemu, nie ma konieczności projektowania wszystkiego od nowa. Jak podaje producent, pamięci mają być w pełni sprawne przez nawet 20 lat. Ilość cykli zapisu i odczytu jest nieograniczona.

Pamięci mają być wykorzystywane z systemach kontrolujących pracą silnika, kontroli przełożenia (automatyczne skrzynie biegów), systemy multimedialnej rozrywki, a także akwizycji danych opisujących pracą samochodu (swoiste czarne skrzynki).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2