reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Microchip Komponenty | 07 marca 2011

Mikro-kontrolery 8-bitowe z interfejsem CAN

Ekstremalnie oszczędny mikrokontroler, operujący na napięciach z zakresu 1.8V do 5.5V, ma wspomóc projektowanie systemów automatyzacji do różnych zastosowań.
Mowa o mikrokontrolerze PIC18F „K80”, oferowanym przez firmę Microchip. Jest to mikrokontroler 8-bitowy z zaimplementowanym interfejsem CAN. Umożliwia on prostą i wygodną komunikację z innymi urządzeniami. Interfejs jest bardzo popularny i wygodny w użytkowaniu i przy projektowaniu urządzeń.

Układ zaprojektowano tak, by zużywał, jak najmniej energii. Zaimplementowano w nim technologię XLP (eXtreme Low Power). Dzięki niej, w trybie uśpienia układ pobiera zaledwie 20nA.

Zaimplementowano w nim także przetwornik analogowo-cyfrowy o rozdzielczości 12-bitów, a także interfejs do obsługi paneli dotykowych zgodnych z mTouch. Za ich sprawą układ nadaje się świetnie do zastosowań w układach kontroli w samochodach, czy w domu do sterowania oświetleniem w sposób bardziej intuicyjny, a także wind, systemów alarmowych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2