reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 04 marca 2011

Bluetooth w zegarku

Wygląda na to, że zegarki mogą się również rozwinąć. Zegarek komunikujący się poprzez Bluetooth z innymi urządzeniami jak na przykład tablety czy smartphone'y. Mogą być to spore możliwości.
Takie możliwości chce wprowadzić firma Casio do swoich zegarków. Co więcej, zegarki mają wykorzystywać nowe technologie, w tym Bluetooth. Pozwoli to na nawet dwuletnią pracę zegarka bez konieczności wymiany baterii.

Co nam da taka komunikacja? Otóż do zegarka będą mogły być przekazywane różne dane, jak na przykład informacja o otrzymanym SMS, e-mailu, a nawet połączeniach przychodzących, a nawet lokalizacja naszego telefonu za pomocą zegarka (ile razy mieliśmy problem ze znalezieniem telefonu?). Poza tym możliwa będzie prosta i wygodna synchronizacja czasu i daty w zegarku za pomocą innych urządzeń, które też się synchronizują poprzez internet.

Rolę układu Bluetooth pełnić będzie układ oferowany przez firmę Nordic Semiconductors, o nazwie nRF8001, o którym już pisaliśmy. Jest on kompatybilny ze standardem Bluetooth 4.0. Prędkość przesyłania danych szacuje się na 1Mb/s. Zasięg wynosić ma od 2 do 5m, zależnie od warunków otoczenia. Sygnał będzie szyfrowany, kluczem 128-bitowy AES.

Telefon w zegarku a'la James Bond? To możliwe!

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2