reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Komponenty | 04 marca 2011

Nowy procesor Apple-A5 w iPad2

Procesor ten ma być rdzeniem nowego iPad'a 2. Poprzednik, Apple-A4 opierał się na rozwiązaniach dostarczanych między innymi przez firmę Samsung. Nowy procesor jednakże aż tak wiele nie różni się od poprzednika, o wiele szybszy też nie jest.
W przeciwieństwie do tego jak zapewnia producent, dwukrotnie szybszego procesora raczej nie uświadczymy w nowym iPadzie. Podobnie jak poprzednik, nowy Apple-A5 również oparty będzie o mikroprocesor ARM. I tak samo, jak poprzednik będzie taktowany z częstotliwością 1GHz.

Różnica polegać będzie na zastosowaniu dwóch rdzeni ARM. Wydajniejszy mikroprocesor bazowy oraz dwa rdzenie, na pewno zwiększą wydajność działania, ale nie muszą się koniecznie przełożyć na większą prędkość działania. Poprzednik również miał dwa rdzenie, jeden główny, drugi graficzny od firmy Samsung.

Większej różnicy więc nie uświadczymy w nowym procesorze, poza wykorzystaniem nowszej generacji mikroprocesora ARM. Jak się to przełoży na rzeczywistą wydajność urządzenia? Zobaczymy po ukazaniu się finalnej wersji iPad2. Z podobnego rozwiązania korzysta także firma Nvidia w swoim procesorze Tegra2, również do zastosowań w tabletach.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2