reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Moller Optics Komponenty | 03 marca 2011

Cienkie elementy GaAS dzięki szafirowi

Wykonanie nośników z szafiru, które są jednolite, o strukturze równoległej i nierozpuszczalne w różnego rodzaju rozpuszczalnikach dają spore możliwości, w tym tworzenie ultra cienkich układów.
Nowe wafle z szafiru stworzone zostały przez firmę Meller Optics. Mają one być podstawą do budowy układów cyfrowych opartych o Arsenek Galu (GaAs) sprawiając, że układy będą efektywniejsze, ale i znacznie cieńsze niż obecnie stosowane.

Szafir, w tym także tworzony sztucznie, przypominający szkło, a więc znacznie tańszy niż błękitny minerał wydobywany z ziemi, jest niezwykłym materiałem. Do tej pory jednak wykorzystywany w zastosowaniach specjalnych jak na przykład szyby dla śmigłowców bojowych. Teraz ma zagościć w układach cyfrowych. Szafir, to minerał cechujący się niezwykłą wytrzymałością. Jest drugim, po diamencie, najtwardszym minerałem na świecie.

Ponadto cechuje go niezwykła odporność na zarysowania, a także różnego rodzaju związki chemiczne. Dostępne będą czyste lub perforowane w różnego rodzaju wzory, w tym niestandardowe. Celem wprowadzenia tego rozwiązania jest możliwość tworzenia bardzo cienkich układów nowej generacji o niezwykłej wytrzymałości z wykorzystaniem GaAS. To, czego nie da się osiągnąć za pomocą krzemu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2