reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Power Integrations Komponenty | 03 marca 2011

Wydajny i kompaktowy sterownik LED

Stworzony z myślą o tworzeniu kompaktowych żarówek opartych o diody LED. Jednakże takie konstrukcje są dość trudne. Trudno je zaprojektować i wykonać tak by działały efektywnie i nadal miały niewielkie wymiary.
Firma Power Integrations zaprezentowała nowy układ sterownika diod LED. Jest on oparty o kostkę LNK454DG. Nazywa się RD-268. Układ ten zapewnia ciągły i stabilny prąd zasilający diody LED na poziomie 366mA, przy napięciu 3V, co zapewnić ma nieco ponad 1W mocy.

W zależności od użytych diod, możliwe jest osiągnięcie jasności na poziomie 100 lumenów, co odpowiada żarowym lampom o mocy 15W. Układ może pracować z napięciami przemiennymi o wartości skutecznej z zakresu 85 do 300V. Umożliwia to tworzenie świetlówek dla wszystkich regionów na świecie. Układ wyposażono także w system ściemniający TRIAC.

Układ cechuje się też niskim współczynnikiem zawartości harmonicznych (THD). Jest on mniejszy niż 15%. Ponadto wysokim współczynnikiem mocy, ponad 0.9. Dzięki temu, nie tylko sama lampa będzie wydajniejsza, ale będzie wprowadzać małe zniekształcenia do sieci, jak to jest w przypadku tradycyjnych świetlówek.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2