reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Toshiba Komponenty | 01 marca 2011

Kompaktowy i bardzo szybki fototranzystor

Nowy fototranzystor jest niezwykle szybki i zapewnia bardzo dobrą izolację – optoizolację, dla urządzeń spełniających międzynarodowe normy bezpieczeństwa.
Zaprojektowany i zbudowany przez firmę Toshiba układ TLP708 jest nowym kompaktowym fototranzystorem o wysokiej wydajności. Ma znaleźć się w urządzeniach, które pracują w wysokiej temperaturze, jak na przykład automatyka przemysłowa czy urządzenia grzewcze. Komponent nie tylko sprawnie pracuje w wysokich temperaturach do 125 stopni Celsjusza, ale zapewnia przy tym wysokiej jakości izolację, która jest w stanie wytrzymać napięcie do 5kV.

Całość składa się z diody LED opartej o związek GaAlAs (galu-aluminium-arsenku) sprzęgniętej z bardzo wydajnym detektorem światła. Czujnik ten bardzo szybko reaguje na zmiany, a przy tym cechuje go wysokie wzmocnienie. Całość dostępna jest w obudowie SDIP z sześcioma wyprowadzeniami.

Wymiary tego układu to niecałe 10mm na 4.6mm. Dostępna jest jednak także rozszerzona wersja o długości prawie 12mm. Maksymalny czas przełączania to 75ns, co daje nam prędkość danych na poziomie 15Mbps (megabitów na sekundę). Wyjście jest w układzie otwartego kolektora. Ponadto zawarto tu także ekranowanie. Układ jest w stanie wytrzymać 15kV/μs.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2