reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 02 lutego 2011

Czujnik do pomiaru wysokości

Mierzy ciśnienie w zakresie 300 do 1100 milibarów. Jest to nowe urządzenie MEMS, wyprodukowane przez STMicroelectronics.
LPS0001WP to nowa pozycja w ofercie MEMS. Jest to mały krzemowy czujnik opracowany przez firmę STMicroelectronics. Przystosowany jest do pomiaru niewielkich wartości ciśnienia. Ma on rozszerzyć możliwości urządzeń przenośnych o pomiar wysokości, na której znajdować się ma urządzenie. Do tych urządzeń zaliczyć można także stacje pogodowe, a nawet samochody.

Zakres pomiarowy wskazany w tytule odpowiada różnicy ciśnień, jaka panuje w powietrzu, od 750m pod poziomem morza, do 9km nad ten poziom. Jest to więc wbrew pozorom dość spory zakres, a przy tym zachowana jest wysoka czułość. Rozdzielczość wynosi około 80cm, czyli niecały metr.

Wysoka dokładność zapewniona jest dzięki dodatkowemu układowi kompensacyjnemu, zbudowanego z czujnika temperatury. Układ został skalibrowany przez producenta w fabryce. Nie ma więc potrzeby ingerencji użytkownika. Cena jest dość niska, 2,8 dolara przy zamówieniu minimalnym 1000 sztuk.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2