reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 24 listopada 2010

Phoenix Contact: potencjał wzrostu po kryzysie

Phoenix Contact zakończy rok 2010 ze wzrostem o 35%, co daje całkowity obrót na poziomie 1.250 mld euro. Roland Bent, wiceprezes wykonawczy Phoenix Contact analizuje dokonania koncernu na przełomie ostatnich lat.
Wynik stanowi nadwyżkę ponad 300 mln euro w stosunku do roku ubiegłego i wzrost o około 7% w stosunku do 2008 r. Wszystkie wskaźniki zapowiadają dalszy wzrost w przyszłym roku, do ok. 10%.

Na dzień dzisiejszy nasza decyzja, aby utrzymać wszystkich pracowników w czasie kryzysu okazała się właściwym posunięciem. Wzrost zamówień został bardzo pozytywnie przyjęty przez zmotywowanych pracowników, którzy są gotowi do pracy nawet w godzinach nadliczbowych oraz w weekendy. W pierwszej połowie roku, większość kontraktów pracowników tymczasowych zostało odnowionych, przy jednoczesnym wzroście liczby pracowników etatowych w niemieckich zakładach o 800 osób w porównaniu do roku ubiegłego. Do końca roku liczba ta wzrośnie o kolejne 400 osób.

Ważne inwestycje kontynuowane lub wszczęte w ciągu 2009 r. nie ustały pomimo kryzysu. Zakład Lüdenscheid rozbudował swoją przestrzeń produkcyjną o 14.000 mkw. Zakład w Nowym Tomyślu, w Polsce rozbudowano o kolejne 10.000 mkw. W roku 2009 Phoenix Contact zakończeniu także budowę nowej hali produkcyjnej o powierzchni 20'000 mkw w Blomberg. Produkcja ruszyła w tym roku.

W październiku tego roku otworzyliśmy na 1’500 mkw. centrum technologii i obsługi klienta w Szanghaju. Ośrodek wspiera chiński oddział spółki zależnej firmy Phoenix Contact KW-Software.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1