reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Żródło 3M Komponenty | 09 listopada 2010

Ruszyła budowa nowej fabryki 3M we Wrocławiu

Wczoraj oficjalnie ruszyła budowa nowej fabryki 3M we Wrocławiu. Kamień węgielny pod jej budowę wspólnie z Tonym Stokes – Wice Prezydentem 3M Company Sektora Motoryzacyjnego 3M wmurowali przedstawiciele władz miasta oraz WSSE. Koncern zainwestuje w ten projekt ponad 60 mln zł.
Jest to kolejna inwestycja 3M w Polsce, będąca element strategii budowania Europejskiego Centrum Produkcyjnego przy ul. Kowalskiej. Projekt potrwa do czerwca przyszłego roku i będzie podzielony na kilka faz. Obecnie trwają prace związane z powstaniem hali produkcyjnej, zakupem i instalacją sprzętu produkcyjnego oraz szkoleniem pracowników. Do końca 2012 zatrudnienie ma tu znaleźć kolejne 50 osób. W zakładzie 3M Wrocław przy ul. Kowalskiej pracuje w tej chwili ponad 400 pracowników.

Zakład będzie produkował elementy stosowane do konstrukcji katalizatorów ceramicznych i ceramicznych filtrów diesla w samochodach osobowych, ciężarówkach i autobusach. Katalizatory i filtry diesla muszą spełniać restrykcyjne wymogi norm poziomu emisji spalin obowiązujących w Unii Europejskiej.

Technologia jest innowacyjna dla tego segmentu przemysłu. Jest strzeżona patentami technologicznymi i polega na formowaniu materiału w procesie suchym, w oparciu o użycie włókien, głównie ceramicznych i szklanych. Nowa technologia, w porównaniu do obecnie stosowanych na świecie, jest przyjazna dla środowiska i charakteryzuje się zmniejszonym zużyciem energii i wody. Opracowanie i testy trwały kilka lat i prowadzone były w laboratoriach 3M w Europie przy współudziale zespołu polskiego.

Źródło: 3M

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2