reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
@ Samsung Komponenty | 03 listopada 2010

Samsung GT-P1000 i iPad: porównanie kosztów

Dzięki nowemu tabletowi Galaxy GT-P1000, Samsung Electronics stworzył produkt, którego funkcje i koszty komponentów pozwalają raczej na pozycjonowanie go na rynku inteligentnych telefonów, niż bezpośrednie konkurowanie z iPadem Apple. iSuppli dokonało porównania tych dwóch urządzeń pod kątem kosztów komponentów.
Jak podaje iSuppli, BOM Galaxy Tab GT-P1000 wynosi 205,22 dol., czyli znacznie mniej niż BOM 16 Gb wersji iPada Apple, który szacuje się na 264.27 dol. Jednak redukcja kosztów jest w dużej mierze wynikiem mniejsze rozdzielczości wyświetlacza Galaxy w porównaniu do iPada.

Dodając 9,35 dol. kosztów produkcji łączny koszt Galaxy Tab wynosi 214.57 dol.

Na plus dla Galaxy Tab można traktować to, że urządzenie posiada kilka funkcji niedostępnych w iPadzie, w tym mikroelektromechaniczny czujnik żyroskopowy MEMS, wykorzystywany w grach lub kamerze 3 MP z Auto-Focus i LED Flash. Ponadto Galaxy GT-P1000 obsługuje Adobe Flash, który zapewnia bardziej uniwersalne przeglądanie sieci Web, czego szczególnie brakuje w iPadzie.

Oprócz większego wyświetlacza, Galaxy Tab zbudowany został na bazie komponentów Galaxy Samsung S : procesor 1 GHz od Infineon z rdzeniem ARM pod marką Hummingbird.

Galaxy Tab wyposażony jest w 7-calowy wyświetlacz TFT-LCD o rozdzielczości 1'024 na 600 pikseli. Dla porównania iPad posiada 9,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1'024 na 768 pikseli. iSuppli szacuje, że koszt dotykowego wyświetlacza w Galaxy Tab to 57 dol., podczas gdy w iPadzie koszty te wzrastają do 98 dol. W obu przypadkach jest to najdroższy komponent, a w nowym Samsungu stanowi 27,8% BOM.

Następna w rankingu kosztów jest pamięć, która z 51 dol. stanowi 24,9% BOM. Urządzenie posiada 16Gb wielopoziomowej pamięć wewnętrznej od SanDisk oraz pakiet: 8Gb MLC Flex-OneNAND, 4Gb DDR DRAM i 1Gbit OneDRAM.

Liczne mechaniczne i elektromechaniczne komponenty zajmują trzecią pozycję na liście pod względem kosztów w Galaxy Tab i z 15,22 dol. stanowią 7,4% BOM.

Inni dostawcy komponentów: STMicroelectronics, Atmel, Texas Instruments, Infineon, TriQuint Semiconductor, Broadcom, Maxim Integrated Products

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1