reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 19 listopada 2008

ON Semiconductor wycofuje się z propozycji przejęcia Atmel

ON Semiconductor Corporation ogłosił, iż wycofuje się z propozycji przejęcia Atmel, złożonej wspólnie z Microchip Technology Incorporated.
Keith Jackson, Prezes i CEO ON Semiconductor, powiedział: “Mimo faktu, iż operacje Atmel związane z segmentami Nonvolatile Memory, RF oraz przemysłem samochodowym byłyby dla nas strategicznie atrakcyjnymi przejęciami, ze względu na nieprzewidywalne pogorszenie się warunków na rynku mikroprocesorów od czasu ogłoszenia oferty, a także mając na uwadze niespotykaną słabość rynków finansowych, zdecydowaliśmy wycofać się z propozycji’.

Steve Sanghi, Prezes i CEO Microchip, skomentował decyzję swoich partnerów: ‘Jesteśmy zawiedzeni, iż trudności na rynku mikroprocesorów oraz warunki rynku finansowego skłoniły ON Semiconductor do wycofania się z wspólnej propozycji przejęcia Atmel. W rezultacie wycofania się Atmel, również Microchip jest zmuszony do anulowania oferty 5 USD za akcję Atmel. Niemniej jednak, Microchip zamierza przeanalizować potencjalne alternatywne rozwiązania kontynuowania transakcji [przejęcia] bez udziału ON Semiconductor.’

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2