reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 17 listopada 2008

Akcjonariusze Actel nalegają na sprzedaż dywizji flash chips

Ramius Capital, fundusz hedgingowy, będący jednym z większych akcjonariuszy Actel, wystosował publiczny list do zarządu, w którym nalega na sprzedaż przynoszącego straty biznesu flash chips.
Według Ramius, biznes flash stanowi jedynie zbędne obciążenie dla Actel. W swoim liście wylicza między innymi, iż łączne nakłady inwestycyjne i straty w tym segmencie wyniosły już 300 mln USD i lepiej byłoby skupić się na znacznie bardziej perspektywicznym biznesie mikroprocesorów mających zastosowanie w aplikacjach militarnych, medycznych czy astronautycznych. Atmel przegrywa w segmencie flash i kontroluje jedynie 2% rynku. Mikroprocesory flash są używane w wielu popularnych urządzeniach, takich jak kamery czy odtwarzacze muzyki.

Wystąpienie Ramius jest reakcją na spadek cen akcji Actel o ponad połowę w ostatnim okresie. Fundusz sugeruje trzy rozwiązania: redukcję kosztów w połączeniu ze skupieniem się na głównych rynkach końcowego odbiorcy, zawiązanie joint venture z silniejszym graczem lub po prostu sprzedaż biznesu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2