reklama
reklama
reklama
© Kyocera
Komponenty |

Kyocera planuje nowy zakład produkcyjny w Pensylwanii

Japońska grupa producentów elektroniki planuje budowę nowego zakładu produkcyjnego w Pensylwanii, w którym wytwarzane będą komponenty wykorzystywane w satelitach i innym sprzęcie aeronautycznym.

Według informacji uzyskanych przez Nikkei, zakład ma powstać na terenie kampusu Uniwersytetu Stanowego Pensylwanii w Erie.

Mówi się, że sprzęt produkcyjny zostanie przeniesiony do tej lokalizacji z istniejącego zakładu, obsługiwanego przez Bliley Technologies, który Kyocera AVX nabyła w 2023 roku.

Według informacji ujawnionych przez Nikkei, Kyocera zamierza wydać kilka miliardów jenów japońskich na budowę zakładu, który ma rozpocząć działalność wiosną 2025 roku.

Media donoszą, że w zakładzie mają być produkowane urządzenia do pomiaru czasu, czyli części wykorzystujące kryształ do wytwarzania okresowego sygnału elektrycznego. Firma Bliley ma doświadczenie w produkcji urządzeń pomiaru czasu odpornych na zakłócenia, które ograniczają wpływ wywierany przez zmiany temperatury.

Należy dodać, że sektorze lotniczym części te stają się coraz bardziej poszukiwane do zastosowań obejmujących komunikację i nawigację.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1