reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Komponenty |

Infineon z umową na dostawę półprzewodników mocy

Infineon Technologies AG oraz Hyundai Motor Company i Kia Corporation podpisały wieloletnią umowę na dostawy półprzewodników mocy z węglika krzemu (SiC) i krzemu (Si). Zgodnie z umową, Infineon stworzy i zabezpieczy moce produkcyjne w celu dostarczania modułów mocy i chipów SiC oraz Si do Hyundai/Kia. Kontrakt będzie obowiązywał do 2030 roku.

Zgodnie z oświadczeniem, Hyundai/Kia mają wesprzeć rozbudowę i zabezpieczenie mocy produkcyjnych środkami finansowymi.

"To partnerstwo pozwoli Hyundai Motor i Kia nie tylko zabezpieczyć dostawy półprzewodników, ale również skonsolidować naszą wiodącą pozycję na globalnym rynku pojazdów elektrycznych poprzez konkurencyjną ofertę produktów" – powiedział Heung Soo Kim, wiceprezes wykonawczy i szef Globalnego Biura Strategii (GSO) w Hyundai Motor Group.

"Zapewniamy nasze produkty, wiedzę systemową i doświadczenie w zakresie zastosowań oraz stale inwestujemy w moce produkcyjne, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na energoelektronikę w sektorze motoryzacyjnym" – powiedział Peter Schiefer, prezes Infineon Automotive Division.

Dzięki znaczącej rozbudowie zakładu produkcyjnego w malezyjskim Kulim, Infineon stworzy największy na świecie zakład produkcyjny 200 mm SiC dla półprzewodników mocy i jeszcze bardziej wzmocni swoją wiodącą na rynku rolę jako wysokiej jakości, wysokonakładowego dostawcy dla przemysłu motoryzacyjnego. Kulim uzupełnia istniejące moce produkcyjne Infineonu w Villach oraz w Dreźnie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama