reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Huawei
Komponenty |

Huawei buduje tajną sieć produkcji chipów

Może wykorzystać ją do ominięcia Amerykańskich sankcji

Jak podaje Reuters, agencja Bloomberg sporządziła raport według którego Huawei Technologies Co buduje sieć tajnych zakładów produkcji półprzewodników w Chinach, aby umożliwić firmie ominięcie amerykańskich sankcji, ostrzegło stowarzyszenie producentów półprzewodników z siedzibą w Waszyngtonie

Chiński gigant technologiczny zajął się produkcją chipów w zeszłym roku i otrzymuje szacunkowo 30 miliardów dolarów państwowego finansowania od rządu, podało Semiconductor Industry Association, dodając, że Huawei nabył co najmniej dwie istniejące fabryki i buduje trzy kolejne.

Departament Handlu USA dodał Huawei do swojej listy kontroli eksportu w 2019 r. ze względów bezpieczeństwa. Firma zaprzecza, jakoby stanowiła zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Jeśli Huawei buduje obiekty pod nazwami innych firm, jak twierdzi Semiconductor Industry Association, to może być w stanie obejść ograniczenia rządu USA, aby pośrednio kupować amerykański sprzęt do produkcji chipów, zgodnie z raportem Bloomberga.

Huawei i Stowarzyszenie Przemysłu Półprzewodników nie odpowiedziały natychmiast na prośby agencji Reuters o komentarz.

Huawei został umieszczony na czarnej liście handlowej w Stanach Zjednoczonych, ograniczając większości dostawców możliwość wysyłania towarów i technologii do firmy, chyba że otrzymali odpowiednią licencje. Urzędnicy nadal zaostrzają kontrole, aby odciąć firmie możliwość kupowania lub projektowania chipów półprzewodnikowych, które zasilają większość jej produktów.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2