reklama
reklama
reklama
reklama
© Macom Technology Solutions
Komponenty |

MACOM przejęcia RF Business korporacji Wolfspeed

Umowa jest ostateczna, a zyski MACOM mają wzrosnąć natychmiastowo.

MACOM Technology Solutions, dostawca półprzewodników, ogłosił dzisiaj, że zawarł ostateczną umowę nabycia biznesu częstotliwości radiowych (RF Business) spółki Wolfspeed. Dział RF obejmuje portfolio produktów z azotku galu (GaN) na węgliku krzemu (SiC), wykorzystywanych w wysokowydajnych aplikacjach RF i mikrofalowych. Firma obsługuje szeroką bazę klientów z branży lotniczej, obronnej, przemysłowej i telekomunikacyjnej, a ostatnio wygenerowała roczne przychody w wysokości około 150 milionów dolarów.

Oczekuje się, że przejęcie przyniesie natychmiastowy wzrost zysków MACOM w ujęciu non-GAAP.

"Cieszymy się z przejęcia działalności RF firmy Wolfspeed i z niecierpliwością czekamy na powitanie jej pracowników w MACOM" - powiedział Stephen G. Daly, prezes i dyrektor generalny MACOM. "Możliwości inżynieryjne, technologia i produkty zespołu RF idealnie wpisują się w MACOM i naszą strategię".

Przejęcie obejmuje zakład produkcji wafli GaN 100 mm w Research Triangle Park w Północnej Karolinie (RTP Fab), którego działalność zostanie przeniesiona do MACOM około dwa lata po zamknięciu i przeniesieniu przez Wolfspeed niektórych urządzeń produkcyjnych. Przejęcie obejmuje również zespoły projektowe i powiązane aktywa związane z rozwojem produktów w Arizonie, Kalifornii i Karolinie Północnej, a także zaplecze produkcyjne w Kalifornii i Malezji. Ponadto MACOM otrzyma lub uzyska licencję na bogate portfolio własności intelektualnej, w tym ponad 1400 patentów związanych z działalnością RF.

Biznes RF zostanie przejęty za 125 milionów dolarów, w tym 75 milionów dolarów w gotówce zapłaconych w momencie zamknięcia transakcji oraz 50 milionów dolarów w akcjach zwykłych MACOM wyemitowanych z pewnymi ograniczeniami.

Oczekuje się, że około 280 pracowników dołączy do MACOM w momencie zamknięcia transakcji, a dodatkowi pracownicy dołączą po przeniesieniu RTP Fab.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1