reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© micron
Komponenty |

Micron uważa że wsparcie federalne jest niezbędne dla projektów

Amerykańska korporacja Micron Technology oświadczyła w poniedziałek, że fundusze federalne i ulgi podatkowe na inwestycje będą niezbędne do rozwoju jej zakładów produkujących układy pamięci w Boise w stanie Idaho i Clay w stanie Nowy Jork.

Jak podaje agencja Reuters producent układów pamięci poinformował, że złożył wnioski do Departamentu Handlu USA o finansowanie w ramach ustawy CHIPS, mającej na celu zwiększenie wysiłków na rzecz dywersyfikacji łańcuchów dostaw, aby zmniejszyć zależność od Chin.

W sierpniu ubiegłego roku prezydent Joe Biden podpisał przełomową ustawę, która zapewniła 52,7 mld USD dotacji na produkcję i badania półprzewodników w USA.

Micron ogłosiła we wrześniu ubiegłego roku, że zainwestuje około 15 miliardów dolarów do 2032 roku w swój zakład w Idaho, a inwestycja stworzy 17 000 miejsc pracy do 2030 roku.

Miesiąc później korporacja ogłosiła plany zainwestowania do 100 miliardów dolarów w ciągu najbliższych dwóch dekad w budowę największego na świecie zakładu produkcji półprzewodników w stanie Nowy Jork.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1