reklama
reklama
reklama
reklama
© meopta
Komponenty |

Carlyle przejmuje specjalistyczną firmę z Czechach

Założona w 1987 roku globalna firma inwestycyjna z siedzibą w Waszyngtonie przejmuje Meopta Optika, czeskiego specjalistę w dziedzinie technologii optycznych. Carlyle twierdzi, że przejęcie pomoże czeskiej firmie rozszerzyć zakres rynków docelowych, zwiększyć obecność międzynarodową, sieć sprzedaży, a także działalność operacyjną.

Carlyle zarządza obecnie aktywami o wartości 381 mld USD. Nie zamierza jednak na tym poprzestać. Firma zgodziła się właśnie na zakup Meopta Optika, producenta usług optycznych, opto-mechanicznych i optoelektronicznych. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Meopta Optika to firma o długiej historii – została założona w 1933 roku, a jej działalność w całości opiera się na zakładzie w Przerowie na Morawach. Firma zajmuje się projektowaniem, rozwojem oraz produkcją komponentów optycznych, precyzyjnych części mechanicznych i zespołów, montażem podsystemów w pomieszczeniach czystych, a także metrologią, w tym wykonywaniem pomiarów i testowaniem atrybutów komponentów oraz podsystemów. Meopta zatrudnia 1700 pracowników, z czego ponad 300 stanowią inżynierowie.

Warto zaznaczyć, że w związku z przejęciem Carlyle planuje rozszerzyć międzynarodową obecność Meopty poprzez stworzenie sieci sprzedaży bezpośredniej.

"W Meopta dostrzegliśmy doskonałą okazję do zainwestowania w wysokiej jakości i zróżnicowany biznes. Oprócz unikalnego, pionowo zintegrowanego procesu produkcyjnego, firma oferuje światowej klasy wiedzę specjalistyczną w zakresie projektowania, produkcji, montażu i testowania komponentów i systemów optycznych, jest również dobrze przygotowana do korzystania z dynamicznych zmian koniunktury i rosnącego popytu na specjalistyczne produkty na różnych rynkach końcowych" – powiedział w komunikacie prasowym Friedel Drees, dyrektor zarządzający w zespole doradców inwestycyjnych Carlyle Europe Partners.

Nie jest to pierwsza inwestycja Carlyle w technologię optyczną. Carlyle ma długą historię inwestowania w tym sektorze, dopiero co w grudniu 2022 roku ogłosił bowiem zakup Tescan Orsay Holding.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2