reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TSMC
Komponenty |

Czy TSMC zainwestuje w fabrykę w Niemczech?

Wciąż trwają rozmowy na temat powstania ewentualnej fabryki TSMC w Niemczech. Jak podaje Agencja Reutera, powołując się na wysokiego rangą dyrektora firmy, tajwański producent chipów ma podjąć decyzję w tej sprawie najwcześniej w sierpniu.

"Nie chcę angażować się w politykę, ale myślę, że musimy zapewnić naszym klientom zróżnicowaną ofertę" – mówi Kevin Zhang, starszy wiceprezes ds. rozwoju biznesu.

Kevin Zhang dodał jednocześnie, że Europa jest bardzo ważnym regionem ze względu na bazę klientów i popyt. TSMC prowadzi więc od 2021 roku rozmowy z niemieckim krajem związkowym Saksonia na temat możliwości budowy zakładu produkcyjnego w Dreźnie. Należy podkreślić, że byłby to pierwszy europejski zakład grupy.

Zhang, który przemawiał na imprezie firmowej w Amsterdamie, nie ujawnił, ani szczegółów, ani wielkości ewentualnej dotacji, ani kosztów potencjalnego projektu. Jeśli fabryka zostanie zbudowana w Dreźnie, to prawdopodobnie rozpocznie działalność od 28-nanometrowej generacji MCU. Do tej pory TSMC poczyniło znaczne postępy i otrzymało duże wsparcie od władz lokalnych i rządu UE. Obecnie, jak powiedział Zhang, przechodzą przez wewnętrzne procesy przeglądu i zatwierdzania.

Rzecznik TSMC powiedział również, że podczas gdy firma zwykle posiada 100% swoich zakładów produkcyjnych, tym razem mogłaby współpracować z partnerami nad europejską fabryką. Rzecznik Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Technologii potwierdził, że rozmowy z TSMC są w toku, ale nie podał żadnych szczegółów.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2