reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ARM
Komponenty |

Arm stworzy własny półprzewodnik

Brytyjskie przedsiębiorstwo projektujące chipy opracowuje swój własny półprzewodnik, aby zaprezentować możliwości swoich produktów i przyciągnąć nowych klientów – informuje Financial Times.

Financial Times pisze, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą, że w celu opracowania nowego półprzewodnika, Arm ma współpracować z partnerami produkcyjnymi. W tym celu brytyjskie przedsiębiorstwo zdążyło już zbudować nowy zespół „rozwiązań inżynieryjnych", który ma zająć się rozwojem prototypowych chipów dla urządzeń mobilnych, laptopów i innych urządzeń elektronicznych – podaje dziennik.

Prace nad najnowszym chipem firmy rozpoczęto już sześć miesięcy temu. Wspiera je również japońskie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne i medialne z siedzibą w Tokio -  SoftBank Group Corp. Jak mówią źródła Financial Times, nowy chip ma być „bardziej zaawansowany” niż kiedykolwiek wcześniej, jednak póki co Arm nie ma jednak w planach sprzedaży lub licencjonowania produktu – pracuje jedynie nad prototypem. 

Agencja Reutera pisze, że Arm to główny dostawca własności intelektualnej dla wielu firm zajmujących się układami scalonymi, zwłaszcza w telefonach komórkowych, który zawarł partnerstwa z głównymi producentami kontraktowymi chipów.

Warto dodać, że jeszcze w kwietniu, Intel Corp informował o współpracy z Arm. Jak czytamy w artykule Agencji Reutera, współpraca ta ma zapewnić, że chipy do telefonów komórkowych oraz innych produktów, wykorzystujących technologię Arm, będą mogły być produkowane w fabrykach Intela.

Agencja Reutera nie otrzymała odpowiedzi od Arm po wystosowaniu prośby o komentarz. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama