reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Yageo
Komponenty |

Yageo zainwestuje 205 mln euro w Macedonii Północnej

Tajwański dostawca komponentów elektronicznych i usług Yageo Corporation w związku z planem rozszerzenia swojej działalności w Europie planuje zainwestować ponad 205 milionów euro w ciągu najbliższych dziesięciu lat w Macedonii Północnej.

Inwestycja obejmuje nowe zakłady w Technologicznych Strefach Rozwoju Przemysłowego (TIDZ) w mieście Skopje i Stip, czytamy w komunikacie prasowym.  

Zarząd Yageo i dyrektor TIDZ, Jovan Despotovski, 18 kwietnia 2023 roku oficjalnie podpisali umowę inwestycyjną.

– Utrzymujemy długoterminowe partnerstwo biznesowe z Macedonią Północną, ponieważ KEMET prowadził tam już dwie fabryki i jedno centrum badawczo-rozwojowe, produkując głównie kondensatory dla pojazdów elektrycznych. Dzięki strategicznemu położeniu geograficznemu, stabilnemu otoczeniu monetarnemu i korzystnych warunkach podatkowych oraz wysoko wykwalifikowanej sile roboczej o konkurencyjnych kosztach pracy, Macedonia Północna jest idealnym miejscem dla Grupy Yageo do dalszego rozszerzania skali działalności w Europie – mówi w komunikacie prasowym Pierre Chen, założyciel i prezes Yageo.

Inwestycja Yageo w Macedonii Północnej o wartości 205 mln euro, jest największą inwestycją typu greenfield od czasu uzyskania niepodległości przez ten kraj. Inwestycja ma stworzyć ponad 3900 nowych miejsc pracy, a nowe zakłady Yageo będą zlokalizowane w TIDZ Skopje i TIDZ Stip.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama