reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Komponenty |

Zacieśnia się współpraca dot. aplikacji motoryzacyjnych

Niemiecki producent półprzewodników Infineon rozszerza swoją współpracę z tajwańskim specjalistą od zarządzania energią Delta Electronics w obszarze aplikacji motoryzacyjnych.

Firmy podpisały protokół ustaleń, który pogłębi ich wspólne działania innowacyjne, by zapewnić bardziej wydajne rozwiązania dla szybko rozwijającego się rynku pojazdów elektrycznych. Porozumienie obejmuje szereg komponentów, takich jak wysokonapięciowe i niskonapięciowe układy dyskretne i moduły, a także mikrokontrolery, które mają być wykorzystywane w aplikacjach związanych z układami napędowymi pojazdów elektrycznych, czyli w falownikach trakcyjnych, konwerterach DC-DC i ładowarkach pokładowych.

„Infineon i Delta mają wspólny cel, jakim jest opracowywanie coraz bardziej energooszczędnych i obniżających emisję CO 2 rozwiązań, które wspierają globalne wysiłki na rzecz dekarbonizacji" - mówi w komunikacie prasowym Peter Schiefer, prezes działu Automotive firmy Infineon. "Chcemy wspólnie dalej rozwijać efektywność energetyczną elektromobilności, łącząc kompleksowe portfolio produktów motoryzacyjnych i know-how aplikacyjne Infineon z doświadczeniem Delty w zakresie integracji i optymalizacji systemów. Zapewnienie efektywności energetycznej aplikacji motoryzacyjnych ma w naszych czasach ogromne znaczenie i jesteśmy zaangażowani w dalsze jej doskonalenie".

Obie strony uzgodniły ponadto utworzenie wspólnego laboratorium innowacji dla zastosowań motoryzacyjnych. Delta-Infineon Automotive Innovation Center będzie współzarządzane przez obie firmy i ma powstać w Pingzhen na Tajwanie w drugiej połowie 2023 roku.

"Infineon jest zaufanym partnerem Delty. W ciągu ostatnich 25 lat z powodzeniem współpracowaliśmy w obszarze produktów przemysłowych. Teraz cieszymy się na rozszerzenie tego partnerstwa na elektromobilność" – dodaje James Tang, Corporate Vice President Delta Electronics. "Widzimy rosnące zapotrzebowanie w branży motoryzacyjnej na innowacyjne, czyste i energooszczędne rozwiązania. Wspólnie z firmą Infineon zobowiązujemy się do wspierania globalnego przejścia na elektromobilność za pomocą naszych produktów i rozwiązań, a także do wprowadzenia elektromobilności na zupełnie nowy poziom."


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama