reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Komponenty |

Zielone światło dla nowej fabryki Infineon w Dreźnie

Infineon poinformował, że rozpoczyna budowę nowej fabryki technologii sygnałów analogowych/mieszanych oraz półprzewodników mocy po otrzymaniu zielonego światła ze strony zarządu.

Firma poinformowała w komunikacie prasowym, że niemieckie Federalne Ministerstwo Gospodarki i Działań na rzecz Klimatu (BMWK) zatwierdziło rozpoczęcie projektu. Zatwierdzenie to oznacza, że budowa może rozpocząć się jeszcze przed zakończeniem kontroli aspektów prawnych dotacji prowadzonej przez Komisję Europejską. Należy zaznaczyć, że Infineon ubiega się o finansowanie publiczne w wysokości około 1 miliarda euro.

W przedsięwzięcie niemieckie przedsiębiorstwo planuje zainwestować łącznie około 5 mld euro. Jeśli wszystko rzeczywiście pójdzie zgodnie z planem, nowy zakład rozpocznie produkcję w 2026 roku. Prezes Jochen Hanebeck powiedział w komunikacie prasowym, że firma nabiera tempa, rozpędza się, rozbudowując swoje moce produkcyjne, by móc w pełni wykorzystać możliwości płynące z trendów, takich jak cyfryzacja i dekarbonizacja.

„Widzimy strukturalnie rosnący popyt na półprzewodniki, wykorzystywanych na przykład w źródłach energii odnawialnej, centrach danych i elektromobilności. Budując 300-milimetrową Smart Power Fab w Dreźnie, stwarzamy warunki niezbędne do pomyślnego zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na rozwiązania półprzewodnikowe.”

Kiedy Komisja Europejska po raz pierwszy przedstawiła europejską ustawę o chipach, przewodnicząca KE Ursula von der Leyen stwierdziła, że „Do 2030 r. 20% światowej produkcji mikroczipów powinno odbywać się w Europie. Należy pamiętać, że sama światowa produkcja podwoi się, co oznacza czterokrotne zwiększenie dzisiejszej europejskiej produkcji”.

Nie ma więc czasu do stracenia, wyścig wciąż trwa, a inwestycja Infineon jest potrzebnym wkładem do osiągnięcia tych celów.

Obecny plan zakłada rozpoczęcie budowy w tym roku, a produkcji jesienią 2026 roku. Inwestycja ma przynieść około 1000 nowych miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych pracowników. Szacuje się, że po osiągnięciu pełnych obrotów, fabryka w Dreźnie będzie przynosiła Infineonowi roczne przychody w wysokości tych poniesionych przy inwestycji. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama