reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: BASF Komponenty | 01 lipca 2010

Polskie badania nad innowacyjnymi czujnikami

Konsorcjum polskich uczelni zawiązało konsorcjum pracujące nad innowacyjnymi typami czujników.
‘Do realizacji projektu powołane zostało konsorcjum, w skład którego weszły: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Akademia Medyczna we Wrocławiu, Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu, Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu oraz Politechnika Wrocławska jako koordynator’ mówi Andrzej Charytoniuk, rzecznik Politechniki Wrocławskiej. Obecnie w realizację programu zaangażowanych jest ponad 150 osób, w tym 12 profesorów, 18 doktorów habilitowanych, 61 doktorów i 46 pracowników inżynieryjno-technicznych.

Wykonawcy projektu podzieleni zostali na dwa zespoły badawczo-projektowe. Zespół ‘Czujniki i sensory’ opracowuje: czujniki pól elektromagnetycznych; czujniki akustyczne; systemy czujnikowe i czujniki do detekcji gazów nieorganicznych: trujących, wybuchowych i powodujących efekt cieplarniany; system czujnikowy do pomiaru gazów organicznych; czujniki odpadów przemysłowych i czujniki biologiczne.

Zespół ‘Teleinformatyka’ zajmuje się: interfejsami, teletransmisją, siecią, protokołami; opracowaniem metod akwizycji i przechowywania danych pomiarowych; analizą on-line oraz analizą stochastyczną danych, symulacjami i prognozami.

Źródło: NaukawPolsce.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2