reklama
reklama
reklama
reklama
© The White House
Komponenty |

Kraje Ameryki Północnej zacieśniają więzi

We wtorek trzy kraje Ameryki Północnej — Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanada — zobowiązały się do zacieśnienia stosunków gospodarczych, zwiększenia produkcji regionalnej i przede wszystkim do zwiększenia produkcji półprzewodników.

„Właśnie teraz pracujemy nad przyszłością w celu zacieśnienia naszej współpracy w zakresie łańcuchów dostaw i minerałów krytycznych, abyśmy mogli nadal przyspieszać nasze wysiłki na rzecz budowania technologii jutra, właśnie tutaj, w Ameryce Północnej.” - stwierdził prezydent USA Joe Biden na wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu.

Kontynuował Biden, ogłaszając forum półprzewodnikowe, które odbędzie się na początku 2023 r. Jego celem jest zwiększenie inwestycji w strategiczny przemysł zaawansowanych technologii zdominowany przez Azję.

„Od krytycznych minerałów, które trafiają do akumulatorów i samych akumulatorów, które zaczynamy budować, […] po technologię, innowacje, od sztucznej inteligencji po inżynierię, która jest tego częścią – Kanada jest w dużej mierze partnerem w tym, co rozwijamy się pod względem bardziej odpornego łańcucha dostaw” – dodał premier Kanady Justin Trudeau.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1