reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TSMC
Komponenty |

Tajwańskie przedsiębiorstwo zainwestuje 40 mld USD w Arizonie

TSMC, tajwańskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji układów scalonych, ogłosiło niedawno budowę fabryki zajmującej się produkcją technologii procesowej N4 w Arizonie. Wczoraj TSMC ogłosiło rozpoczęcie budowy drugiej fabryki, w której od 2026 r. będzie odbywała się produkcja technologii procesowej 3 nm.

Budowa obu fabryk pochłonie blisko 40 mld USD. Oznacza to największą bezpośrednią inwestycję zagraniczną w historii Arizony i jedną z największych bezpośrednich inwestycji zagranicznych w historii Stanów Zjednoczonych.

Oczekuje się, że dwie fabryki giganta półprzewodników w Arizonie stworzą dodatkowe 10 000 wysoko płatnych miejsc pracy w zaawansowanych technologiach, w tym 4 500 bezpośrednio w TSMC.

„Po ukończeniu, TSMC Arizona ma stać się najbardziej ekologicznym zakładem produkującym półprzewodniki w Stanach Zjednoczonych, produkującym najbardziej zaawansowaną technologię przetwarzania półprzewodników w kraju, umożliwiając wytwarzanie produktów nowej generacji o wysokiej wydajności i niskim poborze mocy przez wiele lat. Jesteśmy wdzięczni za ciągłą współpracę, która nas tu przywiodła i cieszymy się, że możemy współpracować z naszymi partnerami w Stanach Zjednoczonych, aby służyć jako baza dla innowacji w półprzewodnikach” – powiedział prezes TSMC, dr Mark Liu.

Obie fabryki TSMC w Arizonie mają produkować ponad 600 000 płytek rocznie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2