reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Komponenty |

Korea Południowa i Holandia rozszerzają współpracę w zakresie chipów

Prezydent Yoon Suk-yeol i premier Holandii Mark Rutte zgodzili się w czwartek na podniesienie relacji dwustronnych pomiędzy swoimi krajami do rangi partnerstwa strategicznego, a także na rozszerzenie współpracy w zakresie zaawansowanych technologii, w tym chipów, elektrowni jądrowych i energii odnawialnej.

Jak informuje The Korean Herald, przywódcy obu krajów podczas spotkania omówili zróżnicowane sposoby współpracy w sektorze chipów. Była to pierwsza aktualizacja stosunków pomiędzy Holandią i Koreą Południową od ustanowienia wszechstronnego i przyszłościowego partnerstwa w 2016 roku.

"Duch wolności i pokoju był solidnym fundamentem dla rozwoju dwustronnych stosunków między Koreą a Holandią" - powiedział Yoon do Ruttego na szczycie, zgodnie z pisemnym oświadczeniem wydanym przez biuro prezydenckie - "W oparciu o tego ducha, współpraca między dwoma krajami nadal rozszerzała się w różnych dziedzinach, takich jak polityka, gospodarka i kultura w ciągu ostatnich 60 lat.”

The Korean Herald pisze dalej, że Yoon podkreślił znaczenie Holandii, która jest dla Korei Południowej obecnie "kluczowym partnerem" w sektorze zaawansowanych technologii, takich jak półprzewodniki, przemysł jądrowy i energia odnawialna. 

Rutte odpowiedział natomiast, że solidarność i przyjaźń między Koreą a Holandią jest "silniejsza niż kiedykolwiek". Obaj przywódcy zgodzili się na wzmocnienie partnerstwa w kluczowych dla bezpieczeństwa gospodarczego branżach, takich jak półprzewodniki i elektrownie jądrowe. Zapewnili, że będą wspierali sektor prywatny, by wzmocnić współpracę w branży półprzewodników i zabezpieczyć globalny łańcuch dostaw.

Dodajmy, że w środę holenderski ASML oficjalnie ogłosił inwestycję w wysokości 174,5 mln USD  w Korei Południowej, gdy dyrektor generalny firmy, Peter Wennink uczestniczył w ceremonii rozpoczęcia budowy klastra ASML "New Campus" w Hwaseong.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama