reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Paul Sakuma AMD
Komponenty |

AMD przenosi swoje rumuńskie centrum projektowe

Amerykańska firma produkująca półprzewodniki otworzyła swoje centrum projektowe w 2021 r. w Jassie, teraz przenosi je do tamtejszego Palas Campus.

AMD zdecydowało się zająć przestrzeń mierzącą 2 900 m2. Otwarcie nowego centrum zaplanowano na pierwszy kwartał 2023 roku. 

Firma zatrudnia w Rumunii zróżnicowany zespół inżynierów, który skupia się na dalszym rozwoju innowacji sprzętowych i programowych w zakresie wysokowydajnych obliczeń, które mają duże znaczenie dla rozwiązań oferowanych przez AMD.

„Patrząc na wzmocnienie naszej obecności w Rumunii, jesteśmy podekscytowani planami przeniesienia naszego centrum projektowego do Palas Campus." – powiedział Ovidiu Rădăcină, dyrektor ds. inżynierii projektowej i kierownik zakładu AMD Romania – "Budynek Palas Campus pozwoli nam zaoferować nowe i nowoczesne przestrzenie sprzyjające współpracy i innowacjom".

Palas Campus w Jassie to największy pod względem powierzchni biurowiec w Rumunii, oferujący najemcom 60 000 m2. Inwestycja wyniosła Grupę Iulius ponad 120 mln euro.

Evertiq pisał niedawno o innym producencie półprzewodników, który również zdecydował się skorzystać z przestrzeni oferowanej przez Palas Campus w Jassie: Niemiecka firma otwiera nowe centrum badawczo-rozwojowe w Rumunii.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1