reklama
reklama
reklama
© Samsung
Komponenty |

Samsung zbuduje fabrykę chipów samochodowych w Europie?

Buisness Korea pisze, że zdaniem niektórych analityków Samsung Electronics może zbudować nową foundry półprzewodników w Europie, a przemawiać ma za tym obecność wielu światowych producentów samochodów.

Samsung Electronics postrzega półprzewodniki motoryzacyjne jako lek na pogłębiające się załamanie na rynku półprzewodników pamięciowych. Swoje plany w ich zakresie, firma zdradziła podczas ostatnich forów technologicznych w kraju i za granicą. Podczas Tech Day 2022 w Dolinie Krzemowej koreański gigant ogłosił, że skoncentruje się na właśnie na tym rynku. W związku z tym zaprezentowano Exynos Auto V920, czyli system pojazdu nowej generacji na chipie (SoC) wytwarzanym w procesie 4-nm. Zapowiedziano również, że do 2025 r. Samsung stanie się graczem nr 1 wśród producentów chipów samochodowych.

Według analityków IHS Markit, rynek motoryzacyjnych półprzewodników wart był w zeszłym roku 45 mld USD. Szacuje się, że w 2026 r. osiągnie 74 mld USD dolarów, a w 2030 r. ponad 110 miliardów.

Buisness Korea pisze również, że tajwański TSMC, światowy lider w branży foundry, poszukuje miejsca pod budowę fabryki półprzewodników samochodowych w Niemczech.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1