reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Siltronic
Komponenty |

Europejski Bank Inwestycyjny wesprze Siltronic

EBI udzieli 200 mln euro pożyczki na sfinansowanie prac badawczo-rozwojowych nad ultraczystymi płytkami i wlewkami krzemowymi dla przemysłu półprzewodników.

By móc prowadzić prace nad rozwojem nowej generacji wafli i gąsek o wysokiej czystości krzemowej, Siltronic zdecydował się na modernizację swojego zakładu produkcyjnego we Freibergu, która znacząco wpłynie na unowocześnienie produkcji.

Na decyzję o udzieleniu pożyczki w wysokości 200 mln euro przez EBI dla Siltronic AG, wpłynęła pozycja firmy oraz obecnie prowadzona polityka Unii Europejskiej. Siltronic jest czwartym co do wielkości producentem wafli krzemowych na świecie, którego udział w rynku globalnym wynosi ok. 13%. Jest również liderem technologicznym w zakresie wafli krzemowych o wysokiej czystości, z zakładami produkcyjnymi w Niemczech, Singapurze i Stanach Zjednoczonych.

Inwestycja EBI w Siltronic bezpośrednio przełoży się na zwiększenie konkurencyjności unijnego przemysłu technologicznego, a także wpłynie na sytuacje UE w globalnym łańcuchu dostaw. Wafle krzemowe są przecież podstawą nowoczesnego przemysłu, podstawą chipów niemal we wszystkich zastosowaniach elektronicznych, w komputerach, smartfonach, samochodach elektrycznych czy turbinach wiatrowych.

„Jesteśmy dumni, że możemy być częścią projektu, który zapewnia Unii Europejskiej najwyższy poziom zaawansowania technologicznego. Postrzegamy Siltronic jako firmę o strategicznym znaczeniu dla Europy. Ponieważ projekt będzie realizowany we Freibergu i Burghausen, zapewni miejsca pracy w Saksonii i Bawarii.” - mówił w komunikacie prasowym Ambroise Fayolle, Wiceprzewodniczący EBI odpowiedzialny za projekty w Niemczech.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1