reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SK Hynix Komponenty |

SK Hynix z tymczasowym zezwoleniem od USA

Południowokoreańskie przedsiębiorstwo poinformowało, że otrzymało roczne zezwolenie od Departamentu Handlu USA odnośnie chipów.

W związku z nowymi zaostrzonymi amerykańskimi przepisami dotyczącymi eksportu, SK Hynix znalazł się w trudnej sytuacji. Reuters donosi, że południowokoreańskiej firmie udało się jednak uzyskać roczne zezwolenie od Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych Ameryki na otrzymanie sprzętu chipowego niezbędnego do ich produkcji chipów w Chinach. Przez rok SK Hynix nie musi ubiegać się o dodatkowe wymagania licencyjne.

Jak czytamy na stronie Ambasady Rządu USA w Chinach, nowe przepisy dotyczące zaawansowanych obliczeń i produkcji półprzewodników wiążą się z kwestią bezpieczeństwa narodowego i polityki zagranicznej USA. Po pierwsze, zasada ta nakłada restrykcyjną kontrolę eksportu na niektóre zaawansowane układy scalone do obliczeń półprzewodnikowych, transakcje dotyczące końcowych zastosowań superkomputerów oraz transakcje z udziałem niektórych podmiotów z Listy Podmiotów. Po drugie, zasada ta nakłada nowe kontrole na niektóre elementy produkcji półprzewodników oraz transakcje dotyczące określonych zastosowań końcowych układów scalonych.

Załaduj więcej newsów
March 23 2023 15:49 V20.13.12-1
reklama
reklama