reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SK Hynix
Komponenty |

SK Hynix z tymczasowym zezwoleniem od USA

Południowokoreańskie przedsiębiorstwo poinformowało, że otrzymało roczne zezwolenie od Departamentu Handlu USA odnośnie chipów.

W związku z nowymi zaostrzonymi amerykańskimi przepisami dotyczącymi eksportu, SK Hynix znalazł się w trudnej sytuacji. Reuters donosi, że południowokoreańskiej firmie udało się jednak uzyskać roczne zezwolenie od Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych Ameryki na otrzymanie sprzętu chipowego niezbędnego do ich produkcji chipów w Chinach. Przez rok SK Hynix nie musi ubiegać się o dodatkowe wymagania licencyjne.

Jak czytamy na stronie Ambasady Rządu USA w Chinach, nowe przepisy dotyczące zaawansowanych obliczeń i produkcji półprzewodników wiążą się z kwestią bezpieczeństwa narodowego i polityki zagranicznej USA. Po pierwsze, zasada ta nakłada restrykcyjną kontrolę eksportu na niektóre zaawansowane układy scalone do obliczeń półprzewodnikowych, transakcje dotyczące końcowych zastosowań superkomputerów oraz transakcje z udziałem niektórych podmiotów z Listy Podmiotów. Po drugie, zasada ta nakłada nowe kontrole na niektóre elementy produkcji półprzewodników oraz transakcje dotyczące określonych zastosowań końcowych układów scalonych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2