reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung
Komponenty |

Samsung planuje masową produkcję technologii procesowej 2 nm do 2025 r.

Według Samsunga zapotrzebowanie na półprzewodniki gwałtownie wzrosło, co sprawia, że innowacje w technologii procesów półprzewodnikowych mają kluczowe znaczenie dla sukcesu biznesowego klientów działalności foundry.

Znaczny wzrost rynku w zakresie obliczeń o wysokiej wydajności (HPC), sztucznej inteligencji (AI), łączności 5/6G oraz aplikacji motoryzacyjnych, sprawił, że zapotrzebowanie na zaawansowane półprzewodniki stale rośnie.

Z tych względów, podczas Samsung Foundry Forum, południowokoreańskie przedsiębiorstwo podkreśliło swoje zaangażowanie w dostarczanie zaawansowanej technologii procesowej 1,4 nanometra (nm) do masowej produkcji, która miałaby nastąpić w 2027 roku. Najpierw jednak Samsung będzie koncentrował się na ulepszaniu technologii opartej na modelu GAA (Gate-All-Around) oraz planach wprowadzenia systemów procesowych 2 nm w 2025 roku oraz 1,4 nm w 2027 roku.

„Cel rozwoju technologii aż do 1,4 nm i platform foundry wyspecjalizowanych dla każdej aplikacji, wraz ze stabilnymi dostawami dzięki konsekwentnym inwestycjom, są częścią strategii Samsunga mającej na celu zadbanie o zaufanie klientów i wsparcie ich sukcesu” – mówił w komunikacie dr Si-young Choi, prezes i szef Foundry Business w Samsung Electronics - „Realizacja innowacji każdego klienta z naszymi partnerami była podstawą naszych usług foundry.”


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2