reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Swegan
Komponenty |

SweGan planuje zwiększyć produkcję po zrealizowaniu cyklu inwestycyjnego

SweGaN, szwedzki producent wykonywanych na zamówienie wafli epitaksjalnych z azotku galu na węgliku krzemu (GaN-on-SiC), zakończył etap finansowania serii A o łącznej wartości 125 mln SEK (12 mln EUR).

SweGaN podaje w komunikacie prasowym, że inwestycja pozwoli firmie na „znaczne zwiększenie zdolności produkcyjnych”, aby zaspokoić zapotrzebowanie rynku dla głównych dostawców stacji bazowych 5G, radarów obronnych, niskoorbitalnej komunikacji satelitarnej i pokładowych ładowarek w pojazdach elektrycznych. Dodatkowo, finansowanie pozwoli spółce na powiększenie zespołu zarządzającego oraz wzmocnienie kadry inżynierskiej, sprzedażowej i produkcyjnej.

Finansowanie było realizowane wspólnie przez Intertech Ventures, Mount Wilson Ventures i Atlantic Bridge, przy udziale szwedzkiej firmy STOAF i globalnej firmy MediaTek zajmującej się półprzewodnikami typu fabless.

SweGaN ma ponad 30 płacących klientów i jest w trakcie procedury kwalifikacyjnej dla szerokiego zakresu zastosowań w Europie, USA i Azji.

W związku z inwestycją, SweGaN ogłosił również powołanie Jr-Tai „Teda” Chena na stanowisko CEO. Ted był współzałożycielem SweGaN w 2014 roku i stworzył zastrzeżoną technologię QuanFINE jako dyrektor technologiczny firmy.

– Aby sprostać dynamicznie rosnącemu zapotrzebowaniu rynku, plan działania SweGaN zakłada budowę nowych zakładów produkcyjnych i rozbudowę zespołu, który będzie w stanie dostarczyć dziesiątki tysięcy epi-wafli rocznie. Jestem niezmiernie dumny, że mogę kierować SweGaN i naszym oddanym zespołem w tych trwających obecnie działaniach – mówi nowy dyrektor generalny.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama