reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sparc Foundry
Komponenty |

Hiszpania uruchamia działalność foundry półprzewodników III-V

W mieście Vigo będzie odbywała się działalność foundry fotoniki oparta na technologii III-V-Semiconductor, zwana SPARC (III-V Semiconductor Foundry and Advanced Photonics Research Center).

W SPARC będzie znajdował się clean-room o powierzchni 1600 m2 specjalnie przystosowany do produkcji wafli oraz centrum badawcze pomagające klientom wprowadzać na rynek w pełni certyfikowane produkty fotoniczne. Rozpoczęcie działalności planowane jest na koniec 2023 roku.

Jak podaje SPARC, firma ma na celu wykorzystanie potencjału półprzewodników III-V (GaAs, InP, GaN,...), aby sprostać rosnącej liczbie rynków i aplikacji, które w dużej mierze opierają się na świetle, fotonice i szybkiej elektronice. Półprzewodniki III-V to jedyna klasa materiałów, które można wykorzystać do realizacji bardzo kompaktowych i wydajnych źródeł światła i detektorów w bardzo szerokim zakresie długości fal od ultrafioletu do średniej podczerwieni. W związku z tym SPARC będzie w stanie dotrzeć do dużej bazy klientów na wielu różnych rynkach, w tym komunikacji optycznej, wyświetlaczy, oświetlenia, lotnictwa, motoryzacji, biomedycyny, czujników i technologii kwantowych, a także aplikacji elektronicznych o dużej mocy.

Jose Pozo, Chief Technology Officer at Optica, informował na Linkedinie, że SPARC został formalnie zarejestrowany w zeszłym tygodniu, 26 września. Pozo twierdzi ponadto, że zakłady będą miały łączną wydajność 1500 wafli rocznie. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-1
reklama
reklama