reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Micron
Komponenty |

Micron rozpoczyna budowę nowych zakładów produkcyjnych w Idaho

1 września Micron ogłosił plany zainwestowania 15 miliardów USD w nową fabrykę pamięci w Idaho. Teraz, niecałe dwa tygodnie później, amerykański producent pamięci rozpoczął prace nad swoją przyszłą fabryką w Boise w stanie Idaho.

Nowa inwestycja w produkcję Boise jest częścią strategii Microna, która zakłada zwiększenie krajowej produkcji pamięci DRAM do 40% globalnej produkcji firmy w ciągu najbliższej dekady. Micron podaje również, że jest w końcowej fazie procesu wyboru kolejnego miejsca produkcji o dużej wydajności w USA.

Budowa nowej fabryki w Boise ma się rozpocząć na początku 2023 r., a pomieszczenia czyste będą uruchamiane etapami od 2025 r. Produkcja pamięci DRAM ma się rozpocząć w 2025 r., a w drugiej połowie dekady wzrośnie wraz ze wzrostem popytu w branży. Micron twierdzi, że przestrzeń pomieszczeń czystych osiągnie 600 000 stóp kwadratowych.

– Dzięki dzisiejszemu przełomowi Micron pomaga zrealizować kluczowy cel ustawy CHIPS i Science Act: inwestowanie w lokalne społeczności poprzez tworzenie dobrze płatnych miejsc pracy w dziedzinach naukowych i technologicznych, które będą zapewniać przyszłość Ameryki i zwiększać naszą przewagę konkurencyjną na świecie – powiedziała w komunikacie prasowym dr Alondra Nelson, pełniąca obowiązki dyrektora Biura Polityki Naukowej i Technologicznej Białego Domu.

Inwestycja stworzy 2000 bezpośrednich miejsc pracy w firmie Micron, po wybudowaniu pomieszczeń czystych i pełnym uruchomieniu produkcji.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1